| alexx_2979 a întrebat:

Cum e primul sarut daca nu iubesc persoana cu care urmeaza sa ma sarut am 16 ani si sunt un pic rusinat dar totul are un inceput nu!

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca nu iubesti e foarte nasol. Ti se va parea ceva super aiurea. Din fericire eu nu am trait asta pentru ca s-a intamplat prima oara cu o persoana pe care o iubeam.

| Irina117 a răspuns:

Daca nu o iubesti de ce mai esti cu ea?

pai primul sarut.intodeauna o sa fie frumoslove struck
si nu o sa il uiti prea usor
dar, oricum toate saruturile sunt diferite
iar daca ai emotii pentru primul sarut.stai linistit!
totul vine de la sine!
se va rezolva totul fara probleme!

succes!

si lasa rusinea deoparte!big grin

| DianaAndra1 a răspuns:

E. naspa! big grin.
Ce daca ai 16 ani? Dupa mine e foarte bine ca nu te-ai sarutat inca(daca nu ai gasit persoana potrivita). Decat sa te saruti la fiecare colt de strada cu o alta persoana, asa cum fac altii, mai bine deloc.Si de ce te saruti su persoana pe care nu o iubesti? Daca iti place de ea atunci e ok. Daca nu simti atractie, nu o iubesti de ce te-ai saruta cu ea? Doar asa, sa nu zica lumea ca nu te-ai sarutat? happy.
Primul sarut iti va ramane in minte.Cand o sa fii mare o sa zici vai ce prost am fost ca m-am sarutat cu aia pe care nu iubeam.
Eu zic sa astepti.Pana o sa te simti atras/o sa te indragostesti de una.(sa fie reciproca treaba)
Vara placuta! >big grin

| DianaAndra1 a răspuns:

M-am exprimat gresit. Primul sarut cu o persoana pe care nu o iubesti/nu o placi/nu te simti atras e naspa.
Primul sarut, asa, din dragoste e ceva de vis day dreaming :X.

| danny_5176 a răspuns:

Omule, primul meu sarut a fost la 12 ani.
m-am cuplat cu o tipa de 15.
totul a fost foarte usor deoarece, efectiv a sarit pe mine si totul s-a petrecut in cateva clipe si a fost o senztie...de senzatie
asta iti recomand si tie, cupleaza-te cu o fata m mare, dar de care iti place.winking
da-mi un msg privat cu idu tau si te ajut euwinking

| danny_5176 a răspuns:

Adica la mine a fost norocul ca ma indragostisem de ea, insa o alta varianta ar fi si sa te gandesti la faptul ca toti copii, cat de rusinosi au reusit. adica, u de ce nu ai reusi?