| Lyndsey a întrebat:

Cum e sa iti cumperi un telefon la abonament? Niciodata nu am inteles "povestea". Chiar daca am banii, cica e mai avantajos sa il ai la abonament, deoarece daca ti se strica iti da altul, iti rencarca contul cu minute/ centi/ mesaje lunar, platesti mai putin ( gen, un 1 leu, bla bla bla, reclame tv ).

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai avantajos pentru ca preturile telefoanelor la abonament sunt mai mici. Dezavantajos este ca te legi 1-2 ani la cap cu abonemantul.

si da, daca ti se strica telefonul in perioada de garantie iti da altul cat timp il repara.

| Lyndsey explică (pentru suntserios):

Aa... Deci nu imi da altul nou mie, imi da doar un inlocuitor. Dar imi da acelasi tip ( LG, de exemplu )?
Si la abonament am lunar minute/ mesaje ( la Orange )?

| suntserios a răspuns (pentru Lyndsey):

Iti da un inlocuitor pe perioada reparatiei si nu nu iti da acelasi model, iti da un jaf de telefon, cel mai ieftin pe care il au ei prin oferta.

depinde de abonament, ai minute, ai sms, ai internet, ai minute internationale etc

| Lyndsey explică:

P.S.: Cat am garantie la el?