| bleakk a întrebat:

Cum e sa traiesti o viata ca a celor de la ONE Direction sau Justin Bieber, tineri/adolescenti din acestia? Oare sunt fericiti?

Răspuns Câştigător
| kyliejenner a răspuns:

Doar pentru ca au bani si faima nu inseamna ca nu sunt fericiti!
Fiecare om trece prin momente de tristete, depresie, apoi fericire si asa mai departe, toata viata.
E plin de generalizari gen vai banii nu aduc fericirea, sigur toate celebritatile astea au vieti de cac*t. Grow up, people.

Si da, eu cred ca sunt fericiti. Fac ceea ce le place, canta, sunt entertaineri, au familii, au prieteni, au si bani, care e problema?

5 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Cred ca sunt fericiti, pentru ca la inteligenta lor nu isi pun intrebari si sunt multuniti cu lucruri banale!

| bleakk explică (pentru sappy):

Cand te aud..."lucruri banale"! Faci o corelatie intre inteligenta si lucrurile pe care le fac.Tu vrei sa zici ca esti inteligent sau intelectual insa nu esti in stare sa obtii fericirea? Uite ca unii o fac. Ceea ce poate tu, intelectual, nu reusesti prea usor deoarece nu te multumesti cu "banalitati".Ma dezgusta aceasta gandire narcisista si profana. Cam asta am inteles din ce ai spus. Faptul ca ei sunt fericiti ca nu sunt inteligenti si "nu isi pun intrebari si sunt multuniti cu lucruri banale! ". Adica opusul tau, asa-i? Inteligent si nefericit si ei "prosti" si fericiti.Cum o fi mai bine?

| sappy a răspuns (pentru bleakk):

"Prostia celor din jur poate sa fie frustranta atunci cand esti intelegent"

| Baciu_Ioana_1993 a răspuns:

Nu sunt fericiți pentru că banii nu aduc fericirea.Cand vezi ca ai totul te plictisesti de ei iar atunci cand te vezi la munca se intreqba ~ De ce mai merg la munca? Sunt deja bogat~ Si adunci clacheaza si te trezesti ca vor sa sa omoare.
Nu e o viata fericita

| ArianaGrande20 a răspuns:

In general sunt fericiti, de ce nu ar fi? Au mai tot ce-si doresc.E adevarat ca banii nu aduc fericirea, dar o intretin.