| anonim23234132132312231 a întrebat:

Cum este la postliceala de farmacie? Dupa cat timp se face practica? Trebuie sa merg in fiecare zi?

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Practica poti face la sfarsitul anului 1 si in ceilalti 2 ani.Frecventa trebuie sa fie zilnica, deoarece in fiecare zi trebuie sa inveti si sa fi atent la informatiile primite deoarece acestea te vor ajuta la locul de munca.Nu uita ca daca vei deveni angajat la o farmacie, nu vinzi doar produse scrise pe reteta ci si ce doreste clientul, si este posibil sa-i faci rau din nestiinta.Meriti"a doua sansa"