| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Cum fac o actualizare IOS Apple, daca imi cere sa conectez telefonul la laptop prin itunes? Nu ma lasa decat prin calculator, nu prin wi fi. Ce sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Actualizarea dispozitivului utilizând iTunes
Dacă nu poți să faci actualizarea wireless pe dispozitivul iOS, poți s-o faci manual folosind iTunes pe un computer pe care l-ai autorizat. În cazul în care computerul folosește funcționalitatea Hotspot personal de pe dispozitivul iOS pe care-l actualizezi, conectează computerul la o altă rețea Wi-Fi sau Ethernet înainte de actualizare.
Instalează pe computer cea mai recentă versiune de iTunes.
Conectează dispozitivul la computer.
Deschide iTunes și selectează dispozitivul.
Fă clic pe Rezumat, apoi pe Caută o actualizare. "
https://support.apple.com/ro-ro/HT204204