| Idc12345 a întrebat:

Cum fac sa am pagina de start a internetului google? Dau funda!
P.S.Scuzati categoria happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In dreapta sus ai niste liniute. apasa pe ele si-ti va apare o foaie cu niste comenzi. Intra la "setari". Apoi marcheaza punctul (butonul) din La pornire/ deschideti o anumita pagina sau un set de pagini. In dreptul acelei comenzi vei gasi scris cu albastru, o comanda: setati pagnile. Apasa pe ea si vei gasi un loc unde scrie: adaugati o pagina noua. Acolo vei scrie asa: http://www.goole.ro/ si dai Ok. Restartezi browserul si. Succes!

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce broeser ai: Internet Explorer, Mozilla, Chrome?

| Idc12345 explică (pentru Salontanul):

Chrome

| Idc12345 explică (pentru Salontanul):

Am facut asta dar tot nu merge straight faceOricum iti dau funda pentru cel mai explicit raspuns

| Salontanul a răspuns (pentru Idc12345):

Atunci s-ar putea sa ai un virus. Mai este o chestie: ai sters comanda veche care (probabil) te ducea la alta pagina? Atentie!

| Salontanul a răspuns (pentru Idc12345):

In dreapta sus ai niste liniute. apasa pe ele si-ti va apare o foaie cu niste comenzi. Intra la "setari". Apoi marcheaza punctul (butonul) din La pornire/ deschideti o anumita pagina sau un set de pagini. In dreptul acelei comenzi vei gasi scris cu albastru, o comanda: setati pagnile. Apasa pe ea si vei gasi un loc unde scrie: adaugati o pagina noua. Acolo vei scrie asa: http://www.goole.ro/ si dai Ok. Restartezi browserul si. Succes!

| LolaLollita a răspuns:

Chrome -> Setari -> La pornire -> Deschideţi o anumită pagină sau un set de pagini -> Setati paginile -> Adaugi www.google.ro

Daca mai ai alta acolo, apesi pe x-ul din dreptul ei.
Apesi Ok.

| Idc12345 explică (pentru LolaLollita):

Am facut asta dar tot nu merge

| LolaLollita a răspuns (pentru Idc12345):

Nu inteleg de ce nu merge straight face

| Idc12345 explică (pentru LolaLollita):

Imi arata aceeasi pagina (home. sweetim)

| LolaLollita a răspuns (pentru Idc12345):

Si dupa ce ai scris pagina de google, ai sters-o pe cealalta?

| Idc12345 explică (pentru LolaLollita):

Da...Cred ca am un virus sad

| FreakyChucky a răspuns:

Intri la optiuni si internet optiunes si scrii acolo http:www.google.ro si gata

| adeliz a răspuns:

Da-i sus pe bara la tools, apoi options si scrii la home page. Sper sa te descurci. Succes!

| adeliz a răspuns:

Ai reusit?