| Anomim2025 a întrebat:

Cum fac sa nu fur? Vreau sa iau un telefon din BANII MEI MUNCITI ( 2.000 de lei ), iar parintii nu ma lasa. Asa ca ma gândeam sa fac rost de alti bani pentru a-l lua pe ascuns. Ce sa fac ca sa nu fur?

6 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca sunt banii tai munciti si parintii nu te lasa nu sunt banii tai munciti.

| Anomim2025 explică (pentru peperonies):

Am castigat banii la concursuri nationale plus burse de merit.

| NujCsz a răspuns:

Daca esti student sau macar nu esti minor poti sa te angajezi la un super market sa pui marfa pe raft sau sa faci treburi prin gospodarie oamenilor mai batrini si sa ceri o anumita suma...sau sa vinzi lucruri de care nu te mai folosesti (de ex jucari, telefoane vechi etc...)

| NujCsz a răspuns:

Daca esti student sau macar nu esti minor poti sa te angajezi la un super-market si sa pui marfa pe raft sau sa te duci la oameni mai batrini si sa faci treburi prin gospodarie sau sa vinzi lucruri de care nu te mai folosesti(de exemplu jucarii sau telefoane vechi etc...).
Sper ca te.am ajutat☺

| Anomim2025 explică (pentru NujCsz):

Sunt in clasa a 12-a.

| NujCsz a răspuns (pentru Anomim2025):

Da,poti face ce am spus mai sus (dar nu stiu daca te poti angaja la un super-market daca nu esti student...)