| Dyingfetus a întrebat:

Cum ii conving pe parinti sa mearga sambata la mare asa cum planuisera. Dar acum cica sunt furtuni si ploii si nu mai vor sa mearga. Si eu o sa plec la bunici si nu stiu cand o sa mai pot merge la mare. Si as vrea sa pot sa le zic ceva convingator. Idei?

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Te asigur că aici chiar sunt furtuni şi ploi, a plouat mai mult decât torenţial ore întregi, străzile păreau canalele Veneţiei, ştergătoarele nu făceau faţă, nu vedeai nimic prin parbriz, fulgera şi tuna de se cutremura pământul şi am înţeles că tot week-end-ul va fi la fel. Ce ai putea face la mare pe o astfel de vreme? Fii rezonabilă, n-are sens să daţi atâţia bani ca să staţi în cameră...

| OnutzaFluturash a răspuns:

Poi daca ajungi acolo si chiar sunt furtuni si ploi? Pentru ce te duci la mare? Sa stai inchisa intr-un hotel? straight face Sincer nu prea te inteleg straight face Ma rog, poti incerca sa le zici: "Toti colegii mei merg la mare... Poate ma mai intalnesc cu ei happy Haideti, va roog... (si vine momentul pentru. fata de copil plangacios)" happy Asta e ideea mea, pentru. moment big grin