| andreeaany a întrebat:

Cum ii pot convinge pe parinti sa imi cumpere un telefon?

11 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Fura si tu unu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o sa-i conving doar daca intru la facultate fara taxa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Am, dar vreau si eu unul nou. Chiar crezi ca as supravietui fara telefon?!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Acum esti un om mort daca nu ai telefon si la propriu, si la figurat.
Ai dreptate, tehnologia ne manipuleaza. Ai vreo solutie?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

In timpul scolii, reduc drastic statul la pc, de televizor nici nu mai zic.
Acum asta-i viata. Avem nevoie de aceste "rahatele"hee hee)0

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru nimportequi):

Pai da cum, doar estem in Romania. Scandal, manele, incultura, pitipoance, avem di toati. Hai neamule!

| Nika29 a răspuns:

Poți sta de vorbă cu ei serios. Le spui că ai nevoie deoarece acuș vine școala ( în caz că înveți) și ai nevoie să faci poze la diferite teme, să contactezi cu prietenii referindu-te la diferite activități sau schimbări.
La fel va trebui să contactezi însăși pe părinții tăi în caz de ceva important. Iar dacă ai altul vechi, le spui că are un defect inacceptabil, sau îți revine foarte incomod să te folosești cu el.