| aliali2000 a întrebat:

Cum imi pot convinge parinti sa imi ia un telefon nou?

Răspuns Câştigător
| Lyndsey a răspuns:

Iti spun cea mai buna varianata ever: Cand te suna, te refaci ca nu ai semnal: "Alo? Alo?! Ma auzi? Nu cred ca ai semnal." la care mama/ tata o sa spuna:" Am semnal full( sau plin :d).Nu are cum.". Si repeti chestia asta de cateva ori. Le mai spui ca ii auzi si rau. Le spui sa repete. Si cand sunt prin casa, in preajma ta, te faci ca vorbesti la telefon cu un coleg/ cu o colega si te prefaci a fi putin nervos/ nervoasa, dar nu exagera. Apoi il rogi pe unul din ei sa iti dea telefonul: "Pot sa imprumut telefonul tau? Al meu nu stiu ce are...". Nici nu trebuie sa ii rogi, iti vor lua ei.
Succes la cumparaturi! Pa-paa!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-le ca ai nevoie de un telefon nou ca actualul nu mai merge ca l-ai scapat in apa de exemplu

| Seepty a răspuns:

Spune-i ca toti colegii tai au un telefon nou si ca vrei si tu sa fii la moda cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e grea, in timp de criza banii se fac greu cel mai eftin smartphone e undeva la 350lei asa ca...