| adriana_4443 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi ia si mie un >catelus imi doresc de multa vreme unul dar parintii mei nu sunt de acordcrying

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Convingei ca e foarte important pentru tine sa ai un catelus.

| mihaelaa18 a răspuns:

Pai le poti spune parintilor tai ca vei avea grija de el,nu il vei neglija,vei iesi cu el afara de cate ori are nevoie,va dormi cu tine, vei fi mai cuminte daca iti va lua un catelus, ai cu cine sa te mai joci cand te plictisesti.Succes

| TpuNoName123 a răspuns:

Aşa eram şi eu, dar mie mi-au luat#:-s
Păi spune`le şi tu că vei fi mai responsabilă că vei învăţa mai bine.
La mine nu voiau deloc să`mi ia câine pentru. că am mai avut şi făcea numai prostiilaughing
Să începi să faci mai multă curăţenie de acum să vadă că tu o să cureţi după el.
Vreau să`ţi spun că un căţel este o mare responsabilitate.
Ştiu că poate vei zice că este o prostie (aşa ziceam şi eu la început), dar de abia acum văd cum este să ai grijă de un căţeluş.
Sper că te-am ajutat.
Numai bine!

| AndreDeeaA a răspuns:

Le poti spune ca un catel te va ajuta si pe tine sa devii mai responsabila dar va trebui sa ai tu singura grija de el si sa nu le ceri lor sa-l plimbe sau altceva(un catel e o responstabilitate destul de maretongue sper ca te-am ajutat si ca parintii vor fi mai intelegatori cu tine big grin

| Storm_7801 a răspuns:

spune-le ca o sa ai grija de el,o sa-l plimbi,o sa-l hranesti,o sa-i faci curat,ca o sa ai mare grija de el, sau ca aproape toti colegi, proeteni tai au deja un animalut doar tu nu ai ...promite ca vei invata, ca vei fi mai cuminte, dar sa si faci acest lucru! la mine a mers laughing succes :*