| Paulina_9641 a întrebat:

Ajutor! Am nevoie de un catelus imi doresc foarte mult dar parintii nu ma lasa cum sa-i conving? help!

10 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Simplu. Aspira toata casa timp de 7 zile dimineata si seara. Sterge praful o data pe zi la tine in camera cu o carpa umezita. Ia peria si freaca covoarele o data la 2 zile cu apa si otet. Nu cere nimic in schimb parintii vor fi curiosi ce e cu tine iar tu vei raspunde: Ma pregatesc sa am un catel in grija.

PS: daca nu ti se pare ok ce-am scris mai sus, nu mai dorii catelus pentru ca ar insemna o grija in plus pentru parintii tai. Pricepi?

| andrei95 a răspuns:

Arata-le ca esti responsabila...si dupa ii intrebi

| MeScorpion a răspuns:

Eu zic sa-i manipulezi.

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti la rasa lui si sa gasesti ceva ce parintilor tai le place... si astfel daca are macar o insusire care sa le placa atunci poate for fi mai ingaduitori.SUCCES!

| Castiel a răspuns:

Pai ai mai multe variante:
1)Aratale ca esti trista si etc stii tu
2)Fa uratlaughing in fine depinde de parinti intra in greva (e cam exagerat dar totusi este o idee)
3)Fi copilul bun si batei la cap mereu sa ai un catelus
4)fii sigura ca vrei un catelus responsabilitatea, rasa sa poate sta in mediul tau de viata (asta daca stai la curte/bloc stii tu)
5)Batei mereu mereu adule apropoul de caine fi insistenta dar daca ai parinti care te pedepsesc din orice adica stricti ai cam calcat pe bec
6)daca nu merge nici una din astea asta este nu ai noroc asteapta pana te muti in apartamentul tau^^
eu nu am avut probleme de astea sa ma milogesc de parintilaughing miau lau caine in 2-3 luni de cand i-am rugat frumos^^

| NoName2105 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......n-catelus/
aici sunt o groazaaa de raspunsuri.alegi tu ceva ca ai de unde :))

| Paulina_2999 a răspuns:

Hei,asa mi s-a intamplat si mie. vorbeste cu unul dintre parinti, care esti mai intelegator, cu care te intelegi mai bine si a fost foarte interesanta:X:XCand a venit momentu ziua meaa
iar tata a venit cu cutu micutzzz:X:X:Xiar mama a fost cu tatatonguesi a cumarato si a facut supriza ziua meah
inca o mai am tongueBafta:*:*

| AriiAriana a răspuns:

Stiu cum e.Si eu vreau un catelus de mult timp si nu vor parintii.Incearca sa ii asculti mai mult si poate daca ii asculti o sa iti cumpere unul.Asa am incercat si eu si vad ca da roade o sa incerc in continuare si poate o sa avem amandoua un catelus in curand. Fundita.

| Susana a răspuns:

Arata-le ca esti trista.ca iti dorestidin toata inima_dar nici intr-un caz nu-ti arata mofturile...:*