| SCosmin a întrebat:

Cum imi dau seama daca prietenul sau prietena sunt niste prieteni adevatari?

Dau fundita pentru raspunsurle voastre!

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Stii cum se spune:prietenul la nevoie se cunoaste.atunci cand ai o problema, primesti o nota mica sau esti trist, fii atent la cine vine sa te apere, sa te sprijine sau sa te sustina. putini sunt cei care fac asta. Bye bye wave

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prin testarea lor!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Petrecand mult timp cu ei si dandu-mi seama de adevaratul lor caracter.Desi practic, la unii e imposibil pentru ca mereu isi ascund cu dibacie adevaratele intentii

| daiana a răspuns:

Incearca sa ii pui in diverse situatii in care sunt nevoiti sa aleaga intre tine si un alt lucru.
poti sa le spui ca ai nevoie de ajutor si vezi daca te ajuta, ca trebuie sa mergi undeva si vezi daca se ofera.
sunt multe modalitati de a-ti testa prietenii.

| adynutza_2816 a răspuns:

Pai incearca sai pui in situatii limite gen sa lase un lucru pentru tine sau sa te ajute cumva
gasesti tu