| Oanna_3541 a întrebat:

Cum imi fac parul undulat fara undulator, placa lala.etc! fundita pentru celm ai bun rasp:*

15 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Bigudiurile, pe care multe dintre noi le-am testat, si care s-au dovedit a fi o solutie eficienta mai mult in saloanele de coafura, au fost inlocuite treptat de alte metode. Principala problema a bigudiurilor este data de timpul destul de lung pe care trebuie sa il petreci cu ele in par. Daca alegi sa le pui seara, nu prea reusesti sa dormi, iar daca le pui in timpul zilei, va trebui sa te asiguri ca nu vei avea musafiri... O alta problema este aceea ca nu te poti descurca in totalitate singura. Vei avea nevoie de "asistenta" pentru a rula pe bigudiuri si suvitele de la spate, pe care nu le vezi. Un avantaj foarte important oferit de bigudiuri este acela ca nu dauneaza in niciun fel parului, spre deosebire de alte metode de ondulare.

Sper ca te-am ajutat. :d

| loveyouforever a răspuns:

Buna.daca vrei sa iti faci parul ondulat spala-te pe cap, usuca-l partial si fa-ti codite impletite potrivite in tot capul! sa ai grija ca parul sa mai fie putin umde ca altfel nu iti iasa! a doua zi cand desfati coditele sa nu te piepteni ca de obicei.te piepteni doar la suprafata ca sa nu strici buclele...bafta...:*:*:*

| Fillaide a răspuns:

Il poti impleti cind este ud

| kittykat a răspuns:

Pai si eu am parul drept si imi place sa-l fac ondulat asa ca :
1. eu nu`ti recomand sa-ti faci codite impletite dupa ce te speli si sa le despletesti dimineata pentru ca in loc sa ai parul ondulat vei avea o freza afro laughing [iti sp din propria ex]
2.Desparte`ti parul in 4 si fiecare codita o rasucesti pana ajunge ca un coc si atunci il prinzi cu un elastic sau un cleste ca sa tin a pe noapte[ parul nu trebuie sa fie foarte ud deaorece nu`ti va iesi ] Asa fac eu si mie imi functioneaza :*:*:*:* Daca mai vr sfaturi despre parul lung da`mi un msj pv Bafta love struck:X

| toxik a răspuns:

-bigudiuri
-impletit

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Exista o perie speciala pentru a ondula parul in brosura avon.

| Maothecat a răspuns:

Cu bigudiuri groase, cu perie rotunda mai groasa sau mai subtire, dupa marimea buclelor pe care vrei sa le ai. Bineinteles ca te ajuti de feon

| Namastee a răspuns:

Bigudiuri

| jasmine11 a răspuns:

Daca vrei sa-ti fie mai ca si valurile impletestel si tinel mai mult si dupa aia despletestel sau daca il vrei mai ondulat fa-ti-l cu spuma si bofeazal gafta:d

| Carllla a răspuns:

Dupa baie, da-ti cu spuma. dar ai grija sa fie una buna, ca cea de la pantene, syoss sau altceva, ca sa iasa intr-adevar parul ondulat si fara sa-l afecteze :*

| Deiia a răspuns:

Spuma.Sau spic si inainte sa te faci spic te speli dupa te faci spic sau te impletesti sidormi asa dimineata iti dai jos si te mai dai cu spuma.

| dulcenina_3159 a răspuns:

Buna uite o sa incerc sa te ajut... daca nu ai bigudiuri sau ondulator poti sa iti pui parul pe niste bucati de carton si iti infasori parul ca pe bigudiuri sau daca nu ai carton merge si pe niste bucati de haine rupte. cam asa mi-l pun eu pa te pup

| mariamarlenn a răspuns:

Pai.dupa ce te speli pe cap.sa nu te mai pieptani.si iti va sta cat de cat ondulat.dar slabe sansehappy

| AnaMariutza a răspuns:

Iti pui parul pe bigudiuri...