| Strawberry_5421 a întrebat:

Cum o conving pe mama sa ma lase sa ma tund asa?
http://24.media.tumblr.com/tumblr_l7mc0qxsaP1qcijo8o1_40 0.jpg
P. S Am 13 ani.

13 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Hm...nu prea cred ca poti.Stilul ala de freza e pentru fetele mai mari, dar ma rog.

| Hirako a răspuns:

Nu o cinvingi, pentru ca arata oribil laughing
Daca totusi insisti, ai putea sa-i spui ca e parul tau si faci ce vrei cu el.In cel mai rau caz iti strangi bani si mergi singura la coafor, dupa ce te-ai tuns nu poate ea sa dea timpul inapoi ^^

| Mihaela_3187 a răspuns:

AM eu o idee. Cand iti spune sa faci ceva fa exact ce-ti spune ascult-o. rata-i ca o iubesti. Fa acest lucru timp de o saptamana si apoi intreab-o incodata. Spune-i ca tu tare tare vreai asa frizura
si ca o sa ai grija de parul tau. Si ar fi bine sa o si faci big grin Incearca! Succes!

| simonica57 a răspuns:

Pai spune-i ca iti doresti foarte mult sa te tunzi asa si ori cum este o frizura de copil de 13 ani
PS este chiar tare frizura

| Mayar a răspuns:

Pai freza aia merge numai daca ai parul drept. Daca i l-ai drept, ii spui ca acum asa e la moda, si ca iti pune in evidenta trasaturile frumoase. Spune-i ca te astepti sa accepte, din moment ce nu este o persoana demodata cu idei vechi, ci o mama moderna, care stie ce se poarta. - Da ko flatezi asa, poate ca va accepta

| TurnOn a răspuns:

Mie nu-mi place coafura si poate nici mamei tale! gaseste poze in care coafura sa fie mai... pe placul ei si sa-i zici ca o sa ai grija de el si daca nu o sa-ti placa o sa iti schimbi frizura cand creste parulwinking

| DeeaCrissTina a răspuns:

Poti sa ii zici mamei tale ca iti sta mai bine cu tunsoarea aia si ca esti mare ca poti sa faci ce vrei cu viata ta ca nu mai esti un bebelus etc etc. sper sa iti fie de folos

| BellaRagazza007 a răspuns:

LoL. Poi, poti sa o rogi... asta ar fi un inceput intelept. Daca, intru-n sfarsit nu te lasa, ei bine... incearca sa cauti o freza care sa te multumeasca si pe tine, dar si pe ea. pupiciiii :X

| Inkheart a răspuns:

Te tunzi si apoi o suni si ii spui. Sau o rogi frumos, nu stiu, acum, daca nu vrea sa te lase nici in ruptul capului te multumesti cu ce ai.

| SandraC a răspuns:

Ii spui ca acesta este stilul tau si iti place foarte mult

| costinsilviu89 a răspuns:

Asta nu-i freza pentru o pustoaica de 13 ani da ce esti cocalara?

| VαmpiiЯع a răspuns:

Pai, daca te tunzi, o sa iti stea altfel deoarece tipa din imagine e coafata, vopsita, facut cu placa, spuma, si toate cele, deci degeaba te.ai tunde asa, daca vrei sa te tunzi in silul asta m.ai retro iti recomand ceva. Pentru par drept : http://femeiastie.blogspot.com/......-2011.html - una dintre xD, pentru par scurt : http://coafuri.info/tunsori-bob-par-lung/tunsori-bob-par-lung-2011/.

| Strawberry_5421 explică:

Am uitat sa spun ca am parul lung pana la fund, e drept si e aceeasi culoare. + ca are f mult volum. :d