| monyblack a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa am un prieten?

8 răspunsuri:
| dragutza a răspuns:

Nici eu nu am prieten si nu inteleg de ce in generatia asta asta toti au un iubit/a! si eu cred ca mama ta are dreptate, vrea sa te protejeze nu-ti vrea raul, ar fi ultima care ti-ar vrea raul! poate ai vazut si tu la tv cum asa zisi iubiti isi bat joc de "iubitele lor" si cred ca stii ce vreau sa spun! ii este teama de asta, nu vrea sa te vada peste un an, doi insarcinata! dar daca vrei neaparat un iubit incearca sa-l inviti la tine acasa sa-i faci cunostinta mamei tale cu el...cred ca acum in gand ai faptul ca:"ce fata asta a inebunit? vrea sa-l aduc acasa, sa-i fac cunostinta cu mama?" poate o sa creada si el putin cam deplasata ideea dar asa ai putea sa-l ai! si daca te iubeste si el o sa fie de acord! cred ca o sa poata sa indure 2 ore cu predici ale mamei tale... sper!

sau daca nu vrei asta, atunci fa-ti un prieten fara sa stie mama ta! e simplu nu? atunci fa-o daca vrei cu adevarat! succes!

| c0rn3l1uss a răspuns:

Cati ani ai?
2?

| M.madallina a răspuns:

Nu inteleg de ce toti adolescentii din ziua de azi vor cu ardoare sa aiba un iubit.cand o sa vina timpul acela o sa ai si tu iubit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi sa vorbesti cu ea dar mai pe departe.Insinuezi si tu ca un baiat se uita altfel la tine, altul ti-a spus ca te place. Vorbeste mai mult pe tema asta cu ea si fa-te ca-i ceri sfaturi pentru ca esti "mare"de acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce varsta ai? Daca nu esti char in scoala primara, poti s-o iei de departe, cand sunteti doar voi doua s-o intrebi despre adolescenta, si sa-i spui, cand apare momentul, uite, la fel si eu, ma inteleg tare bine cu x. Dar ai grija, nu da cu parul chiar de la prima conversatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Când ai să fii majoră şi cu capul pe umeri (maturitate se numeşte!).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O sa te lase daca vb mai multe cu eatongue... dar daca tu nu comunici cu ea si nu ii spui despre prietenul tau ea cum vrei sa te lase? si mama la fel imi spunea ca nu ma lasa... o tinea pe a iei, dar cand i-am spus despre el si i l-am prezentat nu a mai spus nimichappy
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani acum dar...sad primul prieten l-am avut la 13 anitonguetonguetonguetongue aceiasi problema era si la minetongueda rm vb deschis cu ea si a spus ca pot iesi cu el la un suc, la plimbare, in mall, un mik sarut, nu strik, etc.bafta:*:*