| Luisaaaaaaa a întrebat:

Cum pot arata unor oameni ca nu imi pasa?
Stiu, E o întrebare ciudata.
Dar...Da...

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Aaa, aaa, nu le raspunzi? Intorci spatele si pleci? Iti vezi de viata si`i ignori ca si cum nu ar fi acolo?

Destul de greu sa o faci la inceput pentru ca tehnic te minti singura, stiind ca nu este adevarat si ca suferi in interior.Insa cu timpul, viata te va scarbi atat de mult incat chiar nu`ti va mai pasa de nimic si va deveni ceva autentic.Nepasarea este un talent greu de obtinut, probabil de aceea il au 97 % dintre romani.

2 răspunsuri:
| S5e a răspuns:

Hei☺️
Acum depinde in ce situatie te aflii...Un mod de a le demonstra acelor persoane ca tie nu iti pasa este acela de a fi indiferenta.Incearca sa fii indiferenta de situatia in care te aflii...sau de persoanele respectiva.Nu acorda importanta si nici un fel de interes. Sper ca ti-am fost de folos!☺️☺️

| Maria_Estera_2000 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic in mod special doar zambeste e destul cat sa moara de invidie ca esti fericita...