| ghitza2 a întrebat:

Cum pot sa imi intaresc increderea in mine? Am fost umilit urat de niste persoane cu care ma vad in fiecare zi (suntem colegi), isi bat joc de mine si automat ma simt inferior. (sunt la liceu)

3 răspunsuri:
| micutsa19 a răspuns:

Nu le da atentie,uh trebuie sa fc doar ce iti place tie nu ce le place lor,niciodata sa nu te simti inferior lor,gandeste'te ca fiecare persoana e unica in felul ei, lasa'i pe ei sa'si bata gura de pomana si mai tarziu isi vor da seama cat de meschini au fost, niciodata sa nu iti pierzi increderea in tine... daca vei face asta cum vei mai trece peste greutatile vietii?

| alex9109 a răspuns:

Incearca sa gasesti un alt grup de colegi in care sa vietuiesti.

| Hakurai a răspuns:

Poarta'te ca si cum te'ar durea undeva de ce zic acele persoane despre tine, cand ii vezi pur si simplu ignorai.cauta alt grup de prieteni in care chiar te simti bine...si da! Niciodata sa nu iti pierzi increderea in tine.