| MTiberiu99 a întrebat:

Sunt baiat si nu am deloc incredere in mine, ma simt urat si inferior.

6 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Buna Tiberiu,
Asa am fost si noi cand eram mai mici iti recomand o carte super buna pentru dezvoltare personala

Jeff Keller - Atitudinea este totul

Daca vrei sa ti-o trimit lasa-mi mesaj, mi-ar face placere sa pastram legatura!

Zi excelenta!

| MTiberiu99 explică (pentru NAdrian):

Si daca as vrea cartea cum facem sa mi-a trimiti?

| MadaMadalici a răspuns:

Incearca sa ai incredere in tine si in ceea ce poti face... Fa-te util in cercul de prieteni, fa-te remarcat astfel vei incepe sa evoluezi si iti vei da seama cate lucruri poti face. Nimeni nu e urat e doar diferit, dar daca spui ca nu excelezi la capitolul frumusete fa-te remarcat prin caracterul tau! Succes

| Mk01 a răspuns:

Totul ţine de atitudine.Schimbă ceva la tine care te face să te simţi inferior, exemplu bun e aspectul. Dacă te crezi urât schimbă-ţi lookul, devin-o altfel.Fă-ţi freză şmecheră, aranjează-ţi sprâncenele cu gel şi păru ori cu fixativ ori cu gel.Anyway,urmează corpu, go to sală de sport şi fă cu greutăţi.Sau improvizează ceva acasă.Nu te lua după ăia care zic că, acel cineva care te place, te place aşa cum eşti că nu e adevărat.Nimănui nu-i plac nespălaţii şi nearanjaţii.Nici măcar lor! Deci fă o schimbare totală de look.Anyway,schimbă atitudinea,treci de la rock la rap şi de la dubstep la manele(nu asculta manele triste sau oricum nu asculta manele în public,decât dacă eşti cu gaşca). Logic,fi mai tupeist,dacă se râde cineva de tine, dă-i peste nas cu replica asta:Aşa şi? Apoi dacă vrea cineva să te lovească dă-i tu una, nu contează dacă te bate, tot fi şmecher, fetelor le place chestia asta. Oricum you must be cool! You can learn to be cool! If you buy my book you will get a reducere!

| hdgdgthbhvbhfhfbhfhhf a răspuns:

Asta este, cine te place te place asa cum esti.