| Mariaaa1111121 a întrebat:

Cum pot să o conving pe mama să mă mute la altă școală? M-am mutat de la început de an pentru că așa a vrut mama mea dar eu nu mai suport (nu a fost alegerea mea nu eu am decis) Nu mă înțeleg cu colegii, am note la matematică (notele mele nu sunt prea bune) de abia trec clasa vreau să scap de bullying, colectivul nu este unul tocmai bun și multe altele. Vreau să mă duc înapoi după ce se termină acest modul deoarece vreau să mă schimb total. Eu am încercat să o conving i-am spus că o să învăț (pentru că la școala la care am fost nu aveam niciun stres) și că o să fiu o elevă bună. Cei care o să ziceți "pune mâna pe carte că nu o să ajungi nimic în viață" sau cei care o să ziceți "mai așteaptă până termini anul ăsta școlar" vă rog frumos mai bine nu comentați. Nu cunoașteți cu ce mă confrunt zilnic. Nu doresc să vorbesc cu nimeni din școală despre ce se întâmplă vreau decât să o conving pe mama să mă lase să mă duc la altă școală.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dincolo - la școala aia veche - nu era așa mare stres cu invățatu'?