| kidu2012 a întrebat:

Cum pot sa slabesc cat mai rapid cu diete dar fara pastile? pls spuneti-mi mersi big grin

Răspuns Câştigător
| MyFirstLove a răspuns:

Hey. Pentru asta, nu'i neaparat nevoie sa tii un regim strict, ci sa inlocuiesti mancarurile nesanatoase din alimentatia ta, precum fast-food-ul, carnea grasa, prajelile, painea in exces big grin etc. cu muuulte salate, fructe, legume, peste, paste. Al doilea pas ar fi sportul. Voleiul si dansul te-ar ajuta extrem de mult: ti-ai modela frumos corpul si ai slabi in acelasi timp. Ai putea cocheta si cu inotul, desi vara se cam termina, baschetul, handball-ul. Jogging-ul este si el esential : poti alerga prin parc cu o prietena...sau poti sa-ti iei o bicicleta sau role. Sunt n variante de care te poti ''agata''. Profita de ele si simte-te bine in pielea ta.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Lenu ți-a dat un răspuns foarte bun. Trebuie să ai o alimentație corespunzătoare (eviți grăsimile și dulciurile), și să faci mult sport.
Baftă!

| Deea_3705 a răspuns:

In primul rand trebui sa ai ambitie pentrtu ca daca nu ai nu reusesti! in fiecare zi alearga de cate ori ai ocazia si ai sa vezi ca o sa slabesti...asa am facut si eu

| ellizza a răspuns:

Un medic nutritionist te va ajuta cel mai bine

| ramoyoopisicel a răspuns:

Nu consuma mai mult de 1300 kcal pe zi, fa sport min 15 minute in fiecare zi si cu siguranta ai sa slabesti.