| kidu2012 a întrebat:

Cum pot sa slabesc cu diete dar fara pastile?!?!?! pls ziceti-mi mersi big grin

2 răspunsuri:
| justlovee a răspuns:

Ai nevoie de foarte multa ambitie pentru a slabi.
Mult sport( alearga, mergi cu bicicleta, mergi pe jos,danseaza in timp ce asculti muzica, etc...)
Ai grija la cantitatea de paine, grasimi si dulciuri, inlocuieste dulciurile cu fructe.
Nu manca seara dupa ora 18, totusi daca ti se face foame mananca un iaurt sau un fruct.Este bine sa ai 3 mese echilibrate pe zi.
Consuma cat mai multa apa, consumand suficienta apa vei scapa de multe calorii si grasimi acumulate.
Gandeste pozitiv. Convingete ca veti slabi repede si usor si nu te lasa descurajata. O stare de spirit optimista iti va fi de mare ajutor. Succes :-)

| Econatura a răspuns:

Produse cu indice glicemic scazut - folosite in dieta Montignac http://www.montignacshop.ro/pages/produse-cat-2