| igghi a întrebat:

Cum pot scapa de celulita?

Răspuns Câştigător
| Abrudan2 a răspuns:

Am sa o iau cu inceputul... happy

Ceea ce e tris in ceea ce priveste celulita e ca acasa nu prea sant multe de facut.
Nici diete impotriva celulitei nu au foarte mari efecte, deoarece odata instalata celulita doar poate sa se agraveze, in nici un caz sa dispara.
Va recomand sa nu mergeti pe urmatoarele variante:
- pastile miraculoase (dati un search pe google inainte)
- creme promovate la greu prin reviste si tv (va pot explica o gramada de chestii despre ce inseamna produse mass market si cit costa de fapt produsul in sine)
- aparate miraculoase promovate pe tv si pentru a le folosi acasa cu rezultate incredibile.

Va recomand sa nu mergeti pe urmatoarele variante:
- pastile miraculoase (dati un search pe google inainte)
- creme promovate la greu prin reviste si tv (va pot explica o gramada de chestii despre ce inseamna produse mass market si cit costa de fapt produsul in sine)
- aparate miraculoase promovate pe tv si pentru a le folosi acasa cu rezultate incredibile.

Celulita trebuie tratata ca si o boala estetica iar ce depaseste gradul 3-4 ca o boala medicala. Deci "aspirina saracului" nu da efecte ca si automedicatie.

Concluzia e ca trebui sa accesam direct un estetician. Fie ca e practician privat (adica vine la tine acasa cu aparatele si cremele in carca) fie direct la un salon, dar bineinteles dupa posibilitatile fiecaruia.
Oricum va sfatuiesc sa nu va zgirciti. E ca atunci cind ai o acnee naspa. Trebuie sa te duci sa o rezolvi la un salon sau medic si nu acasa.

Sper sa fie de foloswinking!

2 răspunsuri:
| misuh a răspuns:

Uite, citește aici. Cred că te va ajuta!
http://www.copilul.ro/......a4348.html