| EmoZack13 a întrebat:

Cum pot schimba numele windows-ului? (sa nu se mai numeasca "windows 7" sa se numeasca windows xxxx edition") dau funda! ast rasp urgent! plssss!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

NU merge.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU merge sa schimbi numele la windows (adica cel care se vede in SISTEM )

| EmoZack13 explică (pentru neluL):

Merge sigur dar din pacate nu stiu cum...

| neluL a răspuns (pentru EmoZack13):

Poate vorbim de lucruri diferite! Aici nu se poate
http://i.imgur.com/Y9I5f.jpg
Poate te referi la mesajul de Bun Venit in windows (in loc de bun venit poti sa scrii ce vrei tu...de ex: windows XXX ). Asta e alta treaba dar te rog explica ce vrei. Orice ai scrie la mesajul de bun venit o sa-ti apara cand deschizi windowsul dar in SYSTEM nu poti modifica numele.

| EmoZack13 explică (pentru neluL):

Am vazut windows modificat ex(windows dark edition, windows vista gamer edition etc) si nu mai scria windows 7 scria windows dark edition:d

| neluL a răspuns (pentru EmoZack13):

Ce nu intelegi din poza aceea? Acolo NU SE POATE MODIFICA!
Poti modifica in System Properties in XP dar tot de windows-ul original scrie. uite aici: http://alkaspace.com/usr/2433/DarkLiteOS9_reg.jpg

| EmoZack13 explică (pentru neluL):

In windows 7 nu merge? sad?

| neluL a răspuns (pentru EmoZack13):

NU merge.

| cLeriQue a răspuns:

Ba da se poate modifica, vezi ca exista un fel de registry hack cum e cel pentru windows xp, numai ca asta se numeste Windows 7 manager si ai acolo o optiune in care schimbi absolut cam tot ce vrei in windows, pana si poza de log on. Bafta happy

| Mihalea_Andreas_1999 a răspuns:

Se poate. Deschide folder-ul windows si vezi ca acolo apare un folder numit Branding deschide si vezi ca sunt doua foldere una pentru log on si cealalta pentru sistem, daca vrei pentru sistem deschide folderul Basebrd unde acolo gasesti basebrd.dll. Pentru a deschide iti trebuie filewiewpro, normal trebuie activat, atunci poti modifica build, poti sa scrii windows xxxxx, si registry hack