| XxXDαякAηgєℓXxX a întrebat:

Cum pot sterge un prieten pe facebook? cel mai bun raspuns funditabig grin

Răspuns Câştigător
| botafogo a răspuns:

Intri pe profilul acelui prieten si te duci jos, imediat sub profil si sub prieteni, in coltul din stanga si o sa scrie acolo UNFRIEND dai click acolo si ai terminat!

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Intra in "contul meu" (dreapta sus); acceseaza submeniul "editeaza prieteni", cauta prietenul pe care vrei sa-l stergi accesand meniul "See all friends"-cu albastru dreapta sus si da clic pe "X " in dreptul prietenului.

| DaBlackPoison a răspuns:

Deci, intri la "Contul meu". Acolo ai optiunea "Editare prieteni". Si selectezi optiunea:sa apara toti, cei care au avut activitate recenta sau cei adaugati recent.In dreptul fiecarui prieten este un "X". Dai click pe el si selectezi "stergere". Succes!