| curiosul122 a întrebat:

Cum poti sa uiti de o persoana care tine la tine si la care tii si tu dar parintii ei iti interzic sa vorbesti cu ea? Merita sa suferi sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de puternica este iubirea. Dar de ce iti inerzic? Ce motive au? O intrebare si mai buna: De ce ai vrea sa uiti de o persoana care tine la tine si tu la ea? Iti dai cu seama cat de rara este iubirea impartasita?
Dar daca crezi ca nu va fi fericita langa tine este un semn de iubire sa-i dai drumul sa-si gaseasca fericirea. Daca ii dai drumul si ea tot la tine vine inseamna ca intr-adevar tine la tine.
Timpul lamureste toate probleme pe care le avem. Legatura dintre doua persoana dainuie in timp daca este una autentica si nu doar ceva trecator.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suferi doar daca faci o obsesie din asta.
Daca intelegi serios situatia, poti trece mai usor si chiar uita de acea persoana.

| aimullah123 a răspuns:

Pur si simplu faceti abstractie de parintii ei. Ii explici ca nu trebuie sa ii ia in serios pentru ca e absurd ca parintii sa iti dicteze ce sa faci cand e vorba de dragoste.
Ion Dolanescu canta o melodie "La insurat si maritat nu e bine de-ntrebat"
Daca ea nu vrea si tot tine cont de parerea parintilor lor, o lasi in pace si cauti alta dar fara sa suferi dupa ea. In viata la modul general e indicat sa nu te axezi pe ce nu ai ci sa te bucuri de ceea ce ai ca sa fii fericit.