| BlondinaDeea a întrebat:

Buna

cum poti sa uiti o persoana care te'a facut sa suferi foarte mult...neavand nicio legatura cu tine(prieten iubit)?

Răspuns Câştigător
| anamariaiuliana a răspuns:

Deci dac te'a facut sa suferi inseamna ca nu te merita ..persoanele care chiar merita nu te fac sa suferi deci uita, treci mai departe... multe alte persoane si-ar da viata pentru tine happy sau poate ar face orice sa te vada fericita happy eu zic sa treci peste... happy
Bafta! :* Si ai grija cu baieti astia!winking

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Metoda pe care o aleg eu pentru cei ce apeleaza la mine pentru aceasta problema este hipnoza, fiind cea mai rapida si eficienta metoda, dar care necesita o persoana care sa se priceapa la asa ceva. Exista totusi si alte modalitati de a uita o persoana ce te-a ranit. Poti intrerupe orice legatura cu persoana respectiva, iar restul tine de tine. Nu trebuie sa o mai cauti, de fiecare data cand iti vei aminti de ea va trebui sa te gandesti la altceva (de regula la ceva placut, care sa te relaxeze si sa te faca sa te simti bine) si lista poate continua. Nu sunt la fel de rapide si necesita suficient de mult timp si munca dar sunt sigur ca rezultatele nu vor intarzia sa apara.

Be strong, be smart. Have a nice day.winking

P.S. Am sa iti las pereventiv pe privat id-ul meu de yahoo in caz de nu reusesti singura sau ai nevoie de sfaturi sau ajutor.

| h3r a răspuns:

Buna.
Tocmai, ca te-a facut sa suferi il uiti! Lasa toate suferiintele cauzate de persoana respectiva sa stearga orice sentiment/amintire. Totul consta in timp si sa ai rabdare. Da-i timp timpului! Nu te mai gandi la aceea persoana, ci doar la ce ti-a facut. Nu are nicio legatura cu tine, asa ca nu merita sa te mai gandesti. Succes, ai grija de tine.