| bleakk a întrebat:

Cum priviti relatiile dintre adolescentii pana in 18 ani, sa zicem? Le acordati credit? Le dati vreun sens? Ajuta la ceva? In viata poti avea o relatie DOAR cu o singura fata? Sau aceste relatii sunt bune pentru ca te "pregatesc" de drum?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi îți poți întâlni marea iubire în adolescență sau nu o poți întâlni toată viața. Ce trebuie să știi e că fiecare are ceva de-al lui care e pus deoparte. Să îți dau un exemplu: părinții mei sunt împreună de când erau la liceu și acum au 44, respectiv 43 de ani. Unele relații au scopul de a te pregăti pentru viitor. Totul se întâmplă cu un rost, nimic nu e la întâmplare și putem învăța din fiecare relație anterioară. Dacă ai înșelat, ai fost înșelat, trădat etc vei prețui mai mult persoana pe care o vei avea lângă tine pentru că vei vedea că oamenii cu capul pe umeri, mai ales de la vârste fragede, sunt mai greu de găsit. E adevărat că mulți adolescenți au relații doar ca să se afle în rând cu lumea și-și schimbă iubiții/iubitele ca pe șosete, dar asta nu se întâmplă numai la adolescenți laughing în viața poți avea o relație doar cu o singură persoană numai în cazul în care tu simți că acea persoană e persoana potrivită pentru tine și că nu ai nevoie de mai mult.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine sa se prosteasca ca de aia sunt adolescenti, insa sa stie care e linia care nu trebuie depasita

| Deliiiia a răspuns:

Orice relatie, de orice natura, are rolul de a ajuta la dezvoltarea persoanele implicate.