| anonimmdicmjfmkfmcif a întrebat:

Cum sa economisesc banii,deoarece nu ma pot abține fara a cumpara ceva ajutați-mă va rog, dau funda mare! Rapid

Răspuns Câştigător
| xAlex100 a răspuns:

Salut, am să încerc să te ajut.De fiecare dată când vezi ceva ce-ți place și vrei să-l cumperi bagă-ți în minte că nu ai bani, că-i economisești pentru probabil ceva mai bun sau bagății într-un portofel care nu-l folosești(lasă-ți câtva acolo să ai) și pune-l într-un dulap sau poate sub pat sau altundeva. Spune-i la maicăta să ții bage în bancă, știu că sună ciudat, dar nu prea am idei.
Sper că te-am ajutat.Ciao

| anonimmdicmjfmkfmcif explică (pentru xAlex100):

Merci mult dar poate mai ai niște idei?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Interesant, la mine e invers.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu.ti mai lua bani la tine!

| xAlex100 a răspuns:

Mi-a venit o idee pe moment:
Spune-i la maicata daca poate sa-ti tina banii fara sa-i cheltuiasca, sau nu stiu, eu ii tin intr-un portifel nefolosit si-i tin in dulap sau pe măsuță.
Cam atat, sper ca te-am ajutat din nou. Ceao