| Cătălinkic a întrebat:

Cum sa fac ca vacanta de paste sa treacă inceeeet?

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Nu ai cum să schimbi viteza timpului. Dacă vrei să treacă încet, ar trebui să te plictisești. Dar asta înseamnă să regreți mai târziu că în acest timp nu ai făcut lucruri cu adevărat distractive.
Mai bine bucură-te de ea cât mai poți!

| George3412 a răspuns:

Foarte tare intrebarea!
Cu totii ne gandim la asta indiferent ca avem 10 sau 16 ani.
Eu mi-am dezvoltat o practica:Te uiti la ceas vezi cat e ora iar dupa un timp iti spui:ba cred ca a trecut juma' de ora, apoi de uiti la ceas si vezi ca a trecut mai putin.
P.S.:asta poti face si la ore doar ca in loc de juma de ora exagerezi si spui un sfert de ora si dupa vei fi ceva de genu:WoooW ce zboara timpul!
SAU
Poti sa te uiti la ceas din 5 in 5 minute si ti de va parea ca toootul trece mai greu (daca vrei calea cea grea big grin)
fundita?