| Danyelytha a întrebat:

Cum sa fac sa aiba parul mai mult volum?

8 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te piepteni cu capul in jos, va prinde un volum extraordinar! happy

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Trucuri pentru a da volum parului:

- Cateva bigudiuri plasate strategic la radacina vor da parului un volum considerabil.

- Caldura generata de ondulator va avea un efect imediat de intensificare a volumului. Incepand din varful capului, ia suvite de par subtiri, ridica-le vertical si ruleaza-le pe ondulator, cat mai aproape de radacina.

- Uscatul parului cu aer cald, apoi rece, iti va da volum parului daca folosesti o perie rotativa mare.

- Termina clatirea parului cu o alternanta apa calda – apa rece, care va da stralucire parului, marindu-i volumul in acelasi timp.

- In cazul parului drept este indicata o tunsoare in trepte

- Incearca coafuri care sa-ti ridice radacina firului de par.

- Axeaza-te pe o singura marca de produse hair-style.
Sarbatori fericite!happy

| cristiiiiiii a răspuns:

Foloseste sampon si balsam pentru volum

| LineGuide a răspuns:

Te speli cu sampoane speciale, folosesti balsame de par, si gata
Mult noroc!

| danyshatAT a răspuns:

Cu ulei de ricin sau foloseste sampoane de la plafarhappy

| dutzaaa12 a răspuns:

Da-te cu ulei de maslinehappy

| Iulia250711 a răspuns:

Pai in primul rand cumpara un sampon pe care scrie ca e pentru par fara volum si un balsam tot asa. A doua chestie e ca atunci cand te usuci cu feonul foloseste o perie dinaia cilindrica. Alt ceva ar fi sa te piepteni cu capul in jos. La multi ani!

| Pissic a răspuns:

Incearca un sampon care sa ti se potriveasca sau un balsam..in cazul in care nici unul nu foloseste, aplica o masca.winking