| DeaDeea a întrebat:

Ce pot face cu parul ca sa aiba mai mult volum?

Răspuns Câştigător
| georgiana999 a răspuns:

1= strange cu ajutorul unui cleste cateva suvite ( suvitele din crestetul capului plus breton daca ai)
2=suvitele ramase piaptanale bine dupa acre cu un pieptene cu dinti desi incepe sa tapezi cate o sectiune de par mai groasa.
3= dupa ce i tapat tot parul ramas treceti de cateva ori degetele prin parul deja tapat dar nu mult ca sa nu-s e duca efectul.
4=la final desfati suvitele prinse si impartele in mod egal peste cele tapate astfel incat sa le ascunzi.
5= adica vrei sa stea mai mult dupa ce ti-ai tapat parul dati cu pun spray fixativ sau spuma inainte de coafare.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti folosi un sampon pentru volum apoi o spuma de par pentru volum

| h3r a răspuns:

Buna. Daca ai parul mai rar, lung si firul subtire, atunci in primul rand trebuie sa te tunzi! Sa-ti faci o freza corespunzatoare.
Apoi, incearca un sampon hranitor sau de volum. Te poti da cu balsam sau cu spuma( dar nu cea care intareste, iti poti lua una pentru parul cret, e "moale").
Take care!

| LostInBubble a răspuns:

Du-te la coafor sa-ti dea volum.

| crissa20 a răspuns:

Incearca o gama de produse pentru volum! Iti recomand Elseve Volume Colagen
http://www.lorealparis.ro/......volum.aspx

| MinyMika a răspuns:

Buna scumpo!winking parerea mea este ca prima data sa folosesti un sampon si un balsam pentru volum, dupa ce te-ai spalat, cu un prosop doar tapeaza parul fara ca sa il freci, iar apoi cu ajutorul unui uscator si o perie rotunda incearca sa-l ridici. Dupa il poti tapa si foloseste un ser pentru a netezi firele pentru ca de obicei dupa tapre au tendinta de a se electriza. Pt un efect mai indelungat foloseste un fixativ. Crede-ma am folosit si eu aceasta metoada si este de folowinking Ms sper ca ti-am fost de ajutor