| princessmary a întrebat:

Cum sa fac sa treaca cat mai repede timpul in orele de la scoala dar nefacand ceva rau.Am incercat sa ascult profesorii si a mers dar eu vreau sa treaca timpul foarte repede pana la vacanta de vara.Va rog ajutati-ma,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Timpul trece la fel pentru toată lumea, numai în funcţie de activităţi el pare că trece mai repede sau mai încet.
În afară de a asculta profesorii poţi fi şi activă prin răspunsurile tale, exerciţii demonstrative la tablă, etc.
Hai că poţi şi aşa vine şi vacanţa de iarnă, primăvară şi apoi cea de vară. Vin încet şi sigur, "puţintică" răbdare şi se rezolvă şi asta.
Pa, pa.

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca in continuare sa-i asculti pe profesori. macar asa timpul va trece cu folos.

| Eu4EverX a răspuns:

Chiar daca ar trebui sa te sfatuiesc sa fi atenta la ore si sa inveti.sa stii ca te intelegstraight face

Sunt si la mine o gramada de materii la care ma plictisesc si incep sa: ascult muzica la castihappy. sa imi desenez banca( o adevarata capodopera:X). sa vorbesc cu colegul din spate( in soapta deci nu ne aude profesoara), sa ma joc cu parul colegei din fatalaughing. sa dau sms-urihappy. sau ceva mai folositor in orele in care ma plictisesc imi invat pentru alte materii...de exemplu in ora de franceza imi invat la latinahee hee.

| deejayra a răspuns:

Da nu te mai duce la scoala daca nu iti place, decat sa dai bani pe carti, haine si ce iti mai trebuie pentru scoala, mai bine te angajezi la o benzinarie sa stergi parbrize sau la supermarket casierita...sa vezi ce inseamna munca.Si peste 10 ani o sa zici... ma da ***** am fost ca nu m-am tinut de scoala.

| loundy a răspuns:

Serios acum eu te inteleg. Sunt ore care trec pe nesimtite si imi pare rau ca se termina dar la unele au profesorii un talent sa ma adoarma...de milioane. Mai nou imi bag castile in urechi, sau cer voie la baie unde mauita sfintii(evident la orele la care merge si materii la care nu am nevoie pe viitor). Sau un film dragut pe telefon face timpul sa zboarebig grin

| Aurelia a răspuns:

Skadred, la ore trebuie sa fii atent, nu sa desenezilaughing Dar acum vorbesc serios, cu adevarat trebuie sa fii atent la profesori, fiindca numai asa vei intelege o lectie (E mai greu pentru cei care lipsesc de la ore, caci copiindu-si lectia de la colegi trebuie s-o si inteleaga fara explicatiile profesorului). Cat despre intrebarea principala, eu cred ca orele care iti plac cel mai mult trec cel mai repede. Dar la cele care nu iti plac, incearca sa fii atent la profesori si sa nu iti distraga atentia altceva, fiindca e obositor sa faci mai multe lucruri in acelasi timp(profesorul vorbeste, tu vorbesti cu colegul de banca si ca sa nu te vada te prefaci ca nu vorbesti etc). Timpul trece repede, nu iti face griji pentru asta. Poate acum ti se pare ca trece mai greu, dar vei vedea ca asta se va schimba!

| Skadred a răspuns:

Yo cand ma plictisesk in ore ori desenez ori intru in lumea mea si ma gandesc la ale melewinking

| sporadic a răspuns:

Dar e atat de simplu sa-ti lasi gandurile sa zboare! laughing sau deseneaza ca si cum ai lua notite laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ma plictisesc in ore ma uit la ei dar ma gandesc la alte lucruri.Sau,desenz fara sa ma vada. Daca stai pe randu de la geam poti sa te mai uiti din cand in cand pe geam.Si eu astept vacanta mare! asta e oricum timpul trece repede si o sa treaca si mai repede, dar daca nu te vei mai gandi la vacanta de vara!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculti cu atentie profesori si raspunzi la lecti iei 10 usor si nu te plictisesti, dar mai inveti si ceva folositor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, te ceri la baie, fuji afara si te joci! ~SAU~ Scoti telefonul, pui capu' pe banca, si te joci joculetze* happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa treaca repede zilele astea pana sambata deoarece imi iau telefon si trebuie sa ast dar la mine trc greu orele deoarece eu ma gandesc ma numai trc ora asta odata hai abi ast sa ajung acasa da si invta nu zic ca nu da...mai bine e in vacanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma da noua ne preda doamnele! Cam 5 foi pe ora. Daca nu ne-ar preda mi-as gasi ocupatie si as trc repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu poti sa scrii sau sa citesti asa timul trece, eu am incercat si a mers, succes...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii cum sa il pierzi il pierzi\\\\\\cel mai bine e sa iti cumperi un sandwich sau cipsuri si se rezolva treaba cu timpu',,,, crede-ma ca merge,,, si mai si retii 1-2 lucruri interesante de la ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand faci timpul sa zboare insemneaza ca trebuie sa nu te prictisesti.de exemplu desenezi; citesti; sau mai pe intelesul copiilor sa iti faci de lucru. dar sa stiti un secret eu cand ma prictisesc in ora cer voie profesorului la baie iar acolo eu ma uit numai si numai in oglinda sau mai stai vreo 2sau3minute pe coridor. dar inca un sfat, poti sa asculti profesorul iar cand spune o intamplare sa te gandesti cum s-a petrecut iar la personaje le dai imagine in lumea ta. dar sa stai de dimineata de la ora 8 pana la ora 14 nu este ceva usor dar in recreatie poti sa manaci sau sa alergi prin curtea scolii.eu cand ma prictisesc invart creioanele in ambele maini, de fapt este un fel de tic nervos dar sunt foarte priceputa in asta pentru ca am vazut la chinezi.este un mod de a nu te prictisi.EU Ma NUMESC DUMITRESCU LAURA, AM 11 ANI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nici macar o idee n-am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa treaca timpul mai repede. Mai incolo o sa zici ca ce repede a trecut. Si eu sunt la fel ca tine, ma enerveaza orele in care stau si ascult profesorul sau profesoara laughing

| anonima32 a răspuns:

Pai eu spun sa incerci sa fii activa eu asa fac si sa vezi ce usor trec orele si apropo sa nu te uiti la ceas este mai greu.

| Parry a răspuns:

Eu nu preaq ma pricep la invatatura si eu nu prea sunt atenrta si ma plik rayu dar daca sunt atenta raspund bine si ies la tabla si apoi m-am simt "desteapta" laughing)) sau daca e ceva ca si franceza desenezlaughing sau ma joc pe sub banca cu tellu(nu incerca)