| RaulV a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete ca o plac...ea crede ca glumesc

Răspuns Câştigător
| pisicutzza990 a răspuns:

Daca ea crede ca glumesti, trebuie sa ii arati ca o placi. Adica nu spui ''Te plac'' si gata, trebuie sa ii demonstrezi ca asta simti, ca tu chiar o placi. Cum sa ii demonstrezi? Simplu! Prin comportamentul tau fata de ea! Dar ar trebuie sa nu faci glume nepotrivite sau sa te porti cu ea ca si cu o fata obisnuita, trebuie sa te comporti diferit, sa o respecti si cel mai important cand prinzi un moment ''bun'' sa zic asa, sa te uiti fix in ochii ei, dar sa nu intorci privirea, si sa vezi daca ea se uita la tine. Baga-te in seama cu ea, daca are nevoie de ceva incearca sa o ajuti, uita-te la ea de mai multe ori, fa-i complimente, dar sa nu ii spui ''Ce bine arati'' sau ''Ce sexi esti'' pentru ca o vei da in bara! O sa creada ca iti place doar aspectul ei fizic si nu o sa fie bine, in schimb daca ii spui ca e draguta, frumoasa, ca ii sta foarte bine cu bluza/tricoul etc respectiv/a se va simti bine happy Si ''joaca-te'' cu ea, tachineaz-o, enerveaz-o chiar, dar in sensul bun laughing O sa o atragi mai mult happy Bafta!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate ai glumit prea mult cu ea (ori, te știe mai ștrengar), iar acum, nu te mai crede nici când îi spui adevărul. Pentru că nu știe, dacă tu vorbești serios, sau te-ai pus iar pe șotii.
Ca să te creadă, vorbește-i serios. Dacă te place, te înțelege, dacă nu, înseamnă că s-a folosit doar de un pretext, luând totul ca pe o glumă.

| SkyPilot a răspuns:

Ofera-i cate un trandafir rosu de cate ori ai ocazia. Fa-i complimente frumoase si sincere de fiecare data.
Vestea proasta pe care ti-o dau este ca "nu te crede" fie pentru ca nu vrea sa te refuze in fata, sau nu s-a hotarat ce sa faca. In primul caz trandafirii nu sunt de ajutor, dar in al doilea sunt foarte buni.
Ceea ce ti-a scris pisicuta este de asemenea de ajutor. Mai adauga atingerile: o atingi pe brat sau pe umar cand vorbesti cu ea, daca stati alaturi iti atingi umarul de al ei, dar atingerile sa fie fara caracter sexual. La complimente le mai adaugi pe cele legate de inteligenta si personalitatea ei (dar nu "ce desteapta esti" ci "foarte buna solutie, nu m-as fi gandit").

| Neo12 a răspuns:

Eu îți sugerez să-i demonstrezi pentru că așa te-ar crede.