| RoxAnneLove a întrebat:

Cum sa imi albesc dintii?

Răspuns Câştigător
| HeartOfLilith a răspuns:

Ma uitam chiar astazi la niste tipsuri pentru albirea dintilor, si la un moment dat spunea ceva despre faptul ca ar trebui de aproximativ 2-3 pe luna sa ne spalam cu bicarbonat de sodiu pe dinti. Acest lucru ne albeste dintii. Sincer eu nu stiu cat de adevarat este, pentru ca nu am incercat. De asemenea mananca mere, morcovi, castraveti au efect antibacterian si albesc dintii. sper ca ti-am fost de ajutor.

| us3r a răspuns (pentru HeartOfLilith):

Ai dreptate, asa fac si eu,

5 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Poţi să citeşti aici:
http://www.ziare.com/articole/sfaturi+albire+dinti
La revedere!

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| Genessis a răspuns:

Spala-te zi de zi, minim de 3 ori pe zi.Foloseste si apa de gura speciala pentru albirea dintilor. Sper ca te-am ajutat.

| papilici a răspuns:

Atunci cand vine vorba de zambetul tau si de culoarea dintilor, cu siguranta te gandesti daca exista o modalitate pentru albirea dintilor natural. Nu exista o reteta pentru un succes garantat insa exista cateva trucuri pe care le poti incerca inainte de a cumpara o solutie pentru albirea dintilor din comert sau de a merge la dentist. Tot ce ai nevoie pentru a incerca albirea dintilor natural este de o capsuna bine coapta si o jumtate de lingurita de bicarbonat de sodiu.De ce capsuni? Deoarece acestea contin acid malic care actioneaza asupra petelor cauzate de diverse produse alimentare si bauturi, precum vinul rosu, ceaiul, cafeaua, bauturile racoritoare, tigarile, si fructele de padure, incercand sa le elimine.Cum se utilizeaza? Amesteca bine capsuna si bicarbonatul de sodiu pana devine o pasta omogena. Aplica apoi pe dinti si lasa sa actioneze timp de 3-4 minute dupa care periaza dintii cu pasta de dinti si clateste bine pentru a te asigura ca ai indepartat in totalitate amestecul pentru albire.In loc de capsuni, poti folosi de asemenea si alte fructe care contin acid malic, insa capsunile raman cele mai recomandate.Un alt mod de a pastra dintii albi si sanatosi este sa consumi cat mai multe fructe si legume (mere, morcovi etc) deoarece ajuta la albirea dintilor in mod natural.Este bine de stiut ca amestecul de capsuna cu bicarbonat de sodiu nu trebuie utilizat decat de maxim doua ori pe luna deoarece poate afecta smaltul dintilor si creste sensibilitatea acestora. Bucura-te de un zambet stralucitor incepand de astazi!