| ChocolateDroid a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi pun pierce? X-( Ma dispera deja... Nu inteleg nimic din ce vreau eu. HEllp crying

4 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Asculta de ei ca iti vor doar binele.Cand spun ca nu te lasa, se gandesc si la riscurile care pot aparea.Nu stiu cati ani ai dar probabil esti si prea mica, te poti infecta si sa ai probleme grave, sunt mii de riscuri.Deocamdata esti in ingrijirea lor, asteapta pana ai 18 ani si apoi daca chiar iti doresti poti sa iti pui, altceva nu ai ce sa faci pentru moment.Stiu ca arata,, cool,, dar sunt si periculoase.

| ♥.Sagemix a răspuns:

Nu prea ai cum. Pierce`ul nu prea are niste avantaje care sa dea bine in ochii parintilor. De fapt, nu are niciun avantaj. happy
Poti decat sa le spui ca ti`l doresti foarte mult si ca acest lucru iti va creste foarte mult incredere in sine. si te va ajuta sa socializezi mai mult pe viitor, deoarece te simti foarte singur/a.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca faci riduri de la ele...

| crissx a răspuns:

Salut! Eu cred ca parintii tai ar trebui sa puna intrebarea "Cum sa-i explic copilului meu ca nu-l ajuta cu nimic un pierce?" In loc sa-ti convingi parintii sa te lase sa faci asta, mai bine te-ai convinge pe tine ca nu faci decat sa-ti "syrici" corpul, pentru o dorinta teribilista!