| Gsix a întrebat:

Salut, cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi pun un pierce in buza? vreau doar unul... Parintii mei mi-au dat destula libertate si nu sunt din aceea severi sau mai stiu eu ce, mi-au lasat libertatea sa injur pe langa ei, sa ies cu cine vreau, unde vreau, sa fac ce doresc, dar desi mi-au dat posibilitatea asta, nu fumez, nu beau, nu ma droghez sau tampenii din astea, dar vreau doar sa ma lase sa imi pun un pierce in buza, ce sa fac sa ii conving? P.S: sunt foartestricti impotriva tatuajelor si pierce-urilor... crying(

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
exista o vorba din batrani.
Intinde-i un deget omului/si el iti ia toata mana!
de ce vrei sa profiti de bunatatea parintilor, stiind ca sunt stricti in astfel de situatii? daca erau severi cu tine, era mai bine? nu era rau, asa ca daca ti- a lasat libertate, vrei si mai mult, crezi ca vei fi cineva daca iti vei baga un pierce in buza? vei fi mai inteligenta? mai sexi? eu zic sa te multumesti culibertatea care o ai si sa ramai asa cum te-au adus pe lume ai tai parinti.
O zi frumoasa sa aihappy

| Gsix explică (pentru caramela):

Sunt baiat laughing am aproape 16 ani...

| caramela a răspuns (pentru Gsix):

Nu conteaza ca esti baiat, e valabil si in cazul tau.
O seara bunahappy

| mona a răspuns:

Daca nu sunt asa de severi iii poti convinge usor, e suficient sa ii rogi/sa-i implori si sa le spui ca iti doresti mult sa ai un pierce in buza

Răspuns utilizator avertizat
| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Pai... cred ca daca te lasa mai libera nu ar rebui sa profiti de acest fat ca sa iti faci de cap.

| PandaBear7 a răspuns:

Si la mine sunt foarte stricti in privinta pierceurilor si tatuajelor, iar eu imi doesc foarte mult.
probabil ca tin foarte mult la tine si nu vor sa faci ceva ce vei regreta: un tatuaj e permanent, iar un pierce se poate infecta.
de ex cand aveam 10 ani am vrut gaura in nas, si mi-am dat 3 in ureche de consolarerolling on the floor)). mda.
ideea e ca poate nu trebuie sa ii convingi, poate ca e mai bine asa, adica vei avea 60 de ani si nu vei mai vrea tatuaje si gauri...

| Nyco4ever a răspuns:

Pai ii zici ca iti doresti asta mult si o sa il tii un timp apoi daca nu o sa le placa cum iti sta il vei da jos si cand o sa zica ca nu le place ii zici ca nu mai poti sa il dai jos deoarece te vei infecta :*sper sa te ajute