| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa imi conving parintii sa ne mutam inapoi in Romania? Tatal meu a zis ca el nu se muta pana nu cumpara un apartament, dar asta ar insemna sa mai astept 2 ani. Nu mai pot astepta atat, urasc totul de aici si plang in fiecare seara

Răspuns Apreciat de Editori
| BlueDark a răspuns:

In ce tara stai? Hai, mai, nu poate fi atat de rau happy Gandeste-te ca ai familia langa tine, ca sunteti sanatosi...Astea-s lucrurile cu adevarat importante!

Nici in Romania nu e viata roz.Coruptie cat cuprinde, saracie, oameni necivilizati... Probabil ca parintilor tai le-ar fi greu sa gaseasca un loc de munca.Nu ca as avea ceva cu tara asta, din contra, ma deranjeaza faptul ca s-a ajuns aici.

Daca tatal tau spune ca nu se poate acum, stie el ce zice.E adult, are niste responsabilitati, iar tu esti un copil de care trebuie sa aiba grija.Omul nu poate sa plece asa, in nestire... Gandeste-te ca el face asta pentru binele tau, dar e nevoie si de rabdare. Dansul incearca sa iti asigure un trai decent, ceea ce e normal pentru un parinte. Vrea sa locuiti intr-un apartament al vostru, in propriul camin.Nu poate sa zica "Ia-ti haina si hai in Romania", deoarece o asemenea schimbare necesita pregatiri(sa stii ca ai unde dormi noaptea, ca ai un serviciu stabil din care scoti cativa bani...)
Ai inteles ce vreau sa zic. happy

Asta e tot ce am avut de spus, mai mult nu te pot sfatui. Sper ca ti-am fost de ajutor.
Multa baftahappywinking

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ar cam fii cazul sa nu mai plangi, ca sanse sa va mutati inapoi nu sunt.
Totusi care-i motivul, este bebelus mic de plangi tot timpul?
Ori esti asa de razgaiat, ca nu vrei se intelegi de vorba buna si urli fara motiv?

| devilshelp a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu daca ai mai auzit, dar oamenii plang cand sunt tristi. Stiu, breaking news, nu toti suntem roboti fara sentimente happy

| Scanduraiubreatha a răspuns (pentru Violleta2022):

Razgaiata esti tu, scumpowinking, pentru ca atunci nu ti-ai suma unele lucuri pe care nici macar nu le stii. Si ca tot te crezi tu in putere sa decizi daca s-ar intoarce sau nu, da-ti dracu coroana aia jos de pe cap, pentru ca lumea nu se invarte in jurul unei ''Drama Queen''. Si cum tot iti asumi ca e razgaita, eu zic sa mai treci pe la oglinda si sa te uiti in ea. Sau nu poti, pentru ca se sparge cand te uiti in ea? Trist, imi vine sa plang, poate chiar exista oameni care nu au evoluat.;(

| Violleta2022 a răspuns (pentru Scanduraiubreatha):

Patetic raspuns ai putut da!

| Violleta2022 a răspuns (pentru devilshelp):

Nu stiu daca tu stii, dar copii mici si razgaiati plang tot timpul, fara motiv, sau pentru ca nu li se face pe plac.
In situatia de fata, daca esti bebelus, esti de inteles. Iar daca ai pretentie ca nu mai esti bebelus si esti inteligent, atunci ar trebui sa ai respect pentru parintii tai, care fac asemenea sacrificii, ca sa-ti ofere un viitor mai bun si o sansa la o cariera.
Poate parintii nu ti-ai explicata asta, dar, tota sacrificiul lor, este pentru binele tau!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai acolo ca acusi pleaca toata lumea din Romania si pentru viitorul tau nu e nimic bun aici.

| Eduard196 a răspuns:

Insista pana vor ceda. Alta varianta nu ai

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eduard196):

Se vede ca si tu esti copilas mic!
Tu crezi ca eu am luat decizii importante in viata, punand botul la plansul copiilor?
Te inseli! M-a enervat mai rau pentru ca sunteti mic egoisti razgaiati, car vreti doar ce vreti voi, fara sa va pese, ca mutarea aia poate isnemna o viata mai buna pentru toata familia.
De aceea parintii au putere de decizie si nu copilasii!