| DavidutzAgache694 a întrebat:

Cum sa îmi creez un mod de a vorbi unic? Sa nu mai ascult pe cei din jur și sa iau felul în care spun cuvintele(tonul)... Ma cam enervează asta

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tu dragule cred ca esti singurul preocupat de propria ta 'personalitate', cauti sa fii unic dar recunosti in alte intrebari ca-i copiezi pe cei din jur, la un nivel aproape patologic
accepta-te asa cum esti tu, da-ti mai mult credit, mai multa incredere in tine!
eu stiu ca noi ceilalti avem propria voce unica, propriul timbru, propriul mod de exprimare in lume cat si in scris etc

| dullcat a răspuns:

Ce te enerveaza mai exact? Esti fix rezultatul lingvistic al mediului in care traiesti si nu e nimic gresit aici in afara de complexul asta pe care il tot afisezi in intrebarile postate.Te-a luat cineva in ras pentru felul in care vorbesti sau care-i treaba?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Gaseste un mod sa uiti toate limbile pe care le-ai invatat. Dupa ce vei face asta vei fi chiar unic in vorbire, fiind capabil sa comunici doar prin intermediul onomatopeelor!

Ok, dar acum serios, nu e nicio problema sa ai similaritati cu ceilalti cand vine vorba de pronuntarea cuvintelor, asa suntem noi ca oameni.