| Lime a întrebat:

Cum sa imi ignor mai usor parintii, fara sa ii supar?

5 răspunsuri:
| Ioana128373i a răspuns:

Te prefaci ca nu-i auzi si cand te intreaba de ce n-ai raspun cand te-au intrebat nu stiu ce tu zici ca n-ai auzit. Dar de ce vrei sa-i ignori? Daca ignori pe cineva, indiferent cum, atunci acea persoana se v-a supara.

| Lime explică (pentru Ioana128373i):

Chestia e ca eu nu vreau sa ma prefac ca nu ii aud ca sa ii supar, vreau sa nu ii mai aud deloc (mai mult pe mama, cu tata nu prea am treaba). Am incercat sa nu ascult ce zice mama si ma gandeam la alte lucruri dar tot nu puteam. Asta pentru ca, daca o mai aud mult, in 2 ani ma gasiti la spitalul de nebuni. Mai inainte am patit o faza... Am fost certata de mama mea deoarece nu l-am jignit pe tatal meu... straight face crying

| Ioana128373i a răspuns (pentru Lime):

Incearca atunci sa nu mai stai prea mult pe acasa. Sa te duci mai multi pe la prieteni sau sa de duci sa te plimbi. Apropo stiu si eu cum e si te inteleg. Cam aceeasi situatie la mine dupa cum vad. Dar in fine, parintii mei s-au despartit pana la urma si eu stau cu tata iar tatal meu ma lasa sa merg si sa fac ce vreau(in limita bunului simt bineinteles). Cand locuiam cu mama mea mereu se gasea cate un motiv de cearta intre mine si ea.

| Lime explică (pentru Ioana128373i):

Multumesc. Da, ar fi prea frumos sa se desparta odata...

| eu1996 a răspuns:

Asculta muzica tare sau la casti ca nu mai auzi nimic sau stai afar