| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa le intorc vorbele fetelor din clasa mea care ma barfesc?
Astazi eram la usa clasei si cand sa pun mana pe clanta a deschis usa dupa partea cealalta o colega si am zis ca m.am speriat si face ea: da ce asa urata sunt iar eu i.am raspuns " nu am zis eu asta, tu ai tras concluzia" si am inceput sa rad cu inca 2 colege. Apoi in ora ma priveau - ea si colega ei- din cap pana in picioare si le.am zis ca ma sperie daca se mai uita, mi-a spus alta colega ca m-au facut nebuna colegele.
Toata ziua fetele astea se iau de mine, imi spun sa nu mai rad asa. Am fost cu un baiat de-a 9a ( eu sunt a 10a, din cauza lor m-am despartit de el.
Poate ca sunt mai frumoasa decat ele ma barfesc, mereu imi reproseaza ca sunt prea slaba, sa ma ingras, doar nu vor sa fiu ca ele sa-mi atarne suncile laughing.
Ele sunt mici de inaltime si foarte plinute, eu sunt inalta si slaba, macar pe mine ma plac baietii.
Nu ma machiez, decat imi dau cu putin glos si rimel, iar ele imi zic ca sunt prea copilaroasa, poate pentru ca nu ma machiez ca ele cu o tona de fond de ten si ruj rosu.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ignora-le, functioneaza cel mai bine, o sa se mega enerveze ca nu te pot supara si in plus incearca sa pari cat mai happy in preajma lor sa le fie ciuda ca tu ai o viata mai buna decat a lor.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai poarta-te cu indiferenta cu ele, nu le mai da satisfactie, daca te tii in gura cu ele se poate lasa si cu bataie daca sunt mai multe care au pica pe tine, Asa ca lasa-le sa vb si nu le mai lua in seama

| JokerMato a răspuns:

Iate de ele si suncile lor si kila de fond de ten pe care o folosesc, eu asa fac si nu mai au ce sa-mi spuna happy