| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma pun cu picioarele pe pamant?
Nu stiu ce sa fac, sunt pierduta.
O sa fiu vaga.
Tot ce fac... pai. e nimic. NIMIC.
Dap. Sunt constienta. sunt un dezastru, esec, etc, etc
Parca sunt moarta. (daca tine cineva minte, cu ideea asta am ajuns pe TPU)
Da, asta e. Devin un cadavru. Un spirit mort in corp de om.
Am scazut cu scoala, nu mai fac miscare, stau la calcuklator toata ziua si singurele dati cand ies din casa sunt cand merg la scoala, la antrenamente de 3 ori pe saptamana si rare ori pe afara.
Ma urasc...
Si in acelasi timp nu ma urasc.
Parca sunt doua persoane intr-una.
Cand sunt singura, la scoala, sau mai peste tot afara ma simt oribil. Depresiva, speriata... Pur si simplu sunt aeriana.
Si uneori cand sunt imprejurata de oameni ma simt ca un copil, mai vioaie, chiar mai imatura ca inferiorii mei.
Este in comun faptul ca MEREU sunt obosita. Simt ca am sa pic din picioare. Nu am energie, si de aceea nu reusesc sa ma stabilizez sa fac sport. As putea sa ma chinui, dar nu vreau sa ma torturez. Este atat de ciudata cum uneori mi se schimba perspectiva radical. Cand se intampla asta nu imi prea amintesc multe lucruri din celalalt episod temperamental.
E mai complex de atat dar nu pot explica.

Poate ca doar exagerez si asta se intampla tuturor. Poate e doar o faza si nu ar trebui sa spun asta.

Dar simt ca nu mai rezist.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cand va citesc parca imi mancati energia, suferi de cancer gradul 3? esti pe moarte? ce ai patit?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând schimbă-ți mentalitate și gândește pozitiv. Schimbă-ți părere despre tine și renunța la depresie. Totul e să vrei și vei reuși. Indicat e să ai amțite și bunăvoință pentru a putea schimba ceva la tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inteleg prea bine happy
Dar cred ca orice sfat ce o sa il scrie comunitatea pe aici nu o sa te ajute. Sau poate pe moment. Dupa o sa te intorci la starea pe care o aveai inainte. Dar nu e bai.
Sa privim altfel lucrurile. Ai vrea sa fi altcineva? Cred ca trebuie sa iti repete cineva mereu ce ai de facut si sa te scoata la lumina.

| T0T a răspuns:

Păi asta ține de tine, nu înțeleg ce treabă avem noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oh hey! Este urata lumea ta nu? Si nu trece nici macar cu inghetata pun pariu sad

Esti satula de aceleasi lucruri, aceiasi oameni, oftezi mai des, nu mai dormi bine noaptea.Traiesti intr-o lume plina de dezamagiri si regrete, cu probleme familiale, cu iubiri deplasate, cu ganduri care iti inunda fiecare coltisor al mintii zi si noapte.

Ce nu intelegi tu este ca aceasta nu este lumea ta.Deloc! Esti o fata inteligenta, plina de umor si cu niste ochi absolut superbi. Ai avut ghinionul sa intri in ea acum mult timp si ai ramas captiva, acum insa este prima oara cand cauti o iesire din ea si se manifesta prin ceea ce simti si traiesti tu acum.

Trebuie sa pasesti in afara ei, usor, usor, azi un pas, maine un pas, prin visele, pasiunile si aspiratiile tale.Prin ceea ce iti doresti sa faci si cine iti doresti sa fii, prin viziunea care ti`o creezi pentru viitor.Prin persoane care sa te inteleaga si sa iti oferte intregul lor suport fara a profita de pe urma acestui lucru.Tu nu ai avut parte de aceste lucruri inca.Ele sunt acolo undeva si inca te asteapta sa te duci si sa le imbratisezi.

Invata sa vezi in orice lucru pe care il faci si care te inconjoara, partea lui frumoasa.

Mergi dimineata in fata oglinzii, si uita`te bine in ea.Iti place ce vezi? Ce ai vrea sa vezi in ea? Lupta`te cu mintea ta. Gandeste`te bine ce iti doresti apoi in fiecare zi repeta experienta asta pana ce oglinda te va multumi.

Gaseste`ti o persoana care sa te iubeasca nu pentru ceea ce esti tu acum, ci pentru ceea ce vei deveni peste ani.O persoana care sa te ajute sa devii acea tu din viitor.

Viata noastra este doar o pauza pe drumul eternitatii.De ce nu vrei sa te bucuri de ea? Nu vrei, da, am zis bine.Alegerile au fost mereu ale tale, si uite in ce stare te`au adus.Din fericire inca nu este prea tarziu sa schimbi totul daca vrei asta cu adevarat. Chiar vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu consulti un psiholog?-din cate inteleg treci printr-o depresie oribila si nu e ok sa treci singura prin ea.
Analize ti-ai facut?
Lipsa de energie poate avea 2 cauze majore: depresia si desigur lipsa a unei sau mai multor vitamine sau minerale din organism(anemie).
Cele doua pot fi amandoua prezente in acelasi timp...deci

| MistretulPufos a răspuns:

Da si eu sunt la fel, cred ca e varsta. *se arunca de pe bloc*