| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi mai iubesc mama dupa cum se comporta cu mine? Mi-a spus ca sunt o hahalera,ca imi striveste capul, ca vrea sa ma omoare.Ma face mereu in toate felurile.Ma loveste,in clasa a V-a,m-a batut de m-am lovit de calorifer si m-am julit pe fata,iar copii la scoala radeau de mine si ma intrebau :,, Cu cine te-ai batut?" Nici acum nu am uitat la 4 ani cand a zis ca ma calca in picioare,stateam pe o canapea,s-a urcat pe canapea si ma strivea cu piciorul,chiar ma calca, si eu tipam si plangeam.Mereu cand plang in loc sa ma consoleze, ma bate.M-am saturat. Vreau o parere sau un sfat..Multumesc.

5 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, dar bunici nu ai sa ai unde fugi? Du-te la bunici!

| AnemonaP a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Locuiesc cu mama, tata si bunica.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru AnemonaP):

Dar din ce motiv te face in toate felurile? Cu ce o superi? Nu faci treaba?

| smooth a răspuns:

Sincer nu e normal ce face mama ta dar incearca sa intelegi sau sa afli de ce se comporta asa a fost si ea maltratata la randul ei sau are vreo suferinta si se descarca pe tine poate e nefericita ...incearca sa gasesti miezul problemei si discuta cu ea, arat-i ca o iubesti sa inteleaga asta si sa auda!

| Rechin a răspuns:

1. Vorbeste cu tatal tau despre asta!
2. Daca abuzurile continua du-te la protectia copilului!