| raduspace10 a întrebat:

Cum sa strangi bani usor in adolescenta? Ma refer la o suma mai consistenta, nu 2-3 milioane pe luna.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu prea ai cum. Un job part-time este o solutie la facultate, insa la scoala eu zic ca nu e posibil. Pe langa faptul ca ti se pun absente, trebuie sa dai si randament pe tot parcursul anului. Dupa parerea mea, nu este posibil sa castigi si sa strangi bani usor in adolescenta.

| Nemessys a răspuns:

Scuza-ma ca-ti raspund cu o intrebare dar. pentru ce-ti trebuie atatia bani?

| vocea a răspuns:

Ori te duci la munca ori sa iti faci unu cu bani ori da faci videochat sau mai poti prostitutie, imi pare rsu dar banii asa ii faci repede si multi

| WhOo a răspuns:

Cautati un job part-time, sa lucrezi dupa ore happy

| raduspace10 explică (pentru WhOo):

E practic o idee, dar nu chiar asa de usor de pus in practica... pentru ca e si scoala si daca nu vrei sa ai rezultate mai proaste dupa, eu urmarind sa dau si la o facultate buna, nu pot neglija scoala, astfel ca folosind metoda asta va trebui sa inveti pana la, de exemplu 9 -10 seara, si nu o sa iti mai ramana timp liber deloc...

| WhOo a răspuns:

Nu este atat de greu precum pare sa muncesti dupa ore si sa ai si rezultate bune la scoala happy daca chiar ai nevoie de bani o sa inveti sa muncesti sa-ti castigi proprii bani si in acelasi timp sa ai si rezultate bune la invatatura