| 123456789dumitrita a întrebat:

Cum sa te comporti cu un baiat pe care il placi si cum sa-i arati ca il placi. Merci.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Îl cauți.
Îl chemi pe afară. Îl întrebi ce face, fără motiv. Vezi cum se comportă după astea, apoi îi lași timp să te caute și el. Dacă o face, înseamnă că te simpatizează și el.
Nu îi spune direct, că e o prostie. Orice părere ar avea despre tine, o să fie ciudat, și nu prea are cum să reacționeze.

| siriusblack98 a răspuns:

Daca ti-e rusine sa-i spui atunci acorda-i cat mai multa atentie, tachineaza-l, razi la glumele lui (chiar daca sunt proaste uneori).E valabil si vice-versa.Dar vezi ca unele persoane nu se prind de semnalele mai ''discrete'' ca sa zic asa.Nu fac diferenta multi intre o fata prietenoasa si politicoasa si una care e indragostita de ei.Adica noi barbatii mai avem cateodata si problemuta asta. Daca are capu' de lemn atunci ii zici ca-l placi si problem solved.