| anonim_4396 a întrebat:

Cand vezi pentru prima oara un baiat cum te comporti cand il placi?
si cand nu il placi?

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Cand il place ii da atentie, se baga in seama cu el, face gesturi cumva sa simta ala ca e dorit doar doar va face pasul sa o invite undeva, daca ala nu se simte, va face ea pasul pana la urma, e interesata de el si de probleme lui, vrea sa afle cat mai multe despre el, subiectul de discutie e cam centrat pe el sau pe ei doi.
Cand nu il place are o relatie neutra, discuta subiecte neutre fara legatura cu ei doi, are o atitudine neutra ca orice om pe care-l cunosti, ce mult poate a se lega o amicitie, incepe sa vb de relatiile ei si de problemele din relatiile ei sau de alte subiecte care nu privesc pe cei doi, daca nici amicitie nu se vrea, il cam evita diplomat, ii de de inteles ca nu il place, doar ca multi nu observa, si insista aiurea. Daca se intalneste cu el, sau e coleg, discuta normal daca e cazul ca aia e, nu e problema, dar va evita intalnirile expre cu el.
Adica cand nu te place simti ca nu are treaba cu tine personal.

Asa fac si eu cu alea pe care nu le plac, le evit diplomat, si m-am trezit cu "tu esti cam rece asa". Eram ca orice om dar atat.

| Freya1 a răspuns:

Cand il plac incerc sa il fac sa ma remarce si sa ma placa, cand nu il plac il ignor si păstrez distanță.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Surori singure nu ai?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu am surori decat un frate si nu e singur. laughing

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Eu cred ca atunci cand iti place de cineva, iti pasa mai mult un pic de acceasi persoane, vrei sa fii cat mai aproape de el si parca esti mai atent la ce spune. Daca nu iti place, nu conteaza daca esti sau nu langa el. probail. Plus ca la ala pe care il placi, sigur te simti asa un pic mai ciudat, nu stiu la ce te referi cu intrebarea asta totusi, care e nedumerirea de fapt?

| RAY a răspuns (pentru ToțiPentruUnu99):

Ce comportament are

| ToțiPentruUnu99 a răspuns (pentru RAY):

Cel mai probabil are acelasi comportament. Asa se comporta de obicei oamenii cand plac o persoana.