| Specialc a întrebat:

Cum scap de tenul gras?

5 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Nu poti scapa de el.
Trebuie doar sa il ingrijesti.Seara,obligatoriu spala-te pe fata cu un gel special (Eu folosesc: http://beautycosmetic.biz/......p-384.html -e foarte bun) nu iti recomand sa folosesti sapun obisnuit, deoarece unele sapunuri doar stimuleaza aparitia sebumului.Nu pune mana murdara pe fata, nu te machia in exces si din cand in cand aplica masti naturale pentru eliminarea sebumului! Succes.
http://www.google.com/......tp?/search

| RoxAnana a răspuns:

Si eu am tenul gras. Foloseste un sapun impotriva excesului de sebum (il gasesti in farmacii) fa-ti masti hidratante daca ai cosuri nu tii stoarce nu pune mana pe fata foloseste creme pentru asa ceva si daca nu merge eu zic ca cel mai bine te-ai duce la un dermatolog

| lol1232 a răspuns:

Sa scapi nu cred ca ai sa poti trebuie doar sa il ingrijesti iti o crema de cosuri si spalate dimineata si seara pe fata si in caz ca iti apare un cos si vrei sa scapi rapid de el foloseste tinctura de propolis este foarte bună crede-ma succes.

| Specialc explică:

Mentionez ca ma spal pe fata de n ori...cand sunt acasa...multumesc pentru raspunsuri.

| Valentynna a răspuns:

Sincer si eu am tenul gras.si cosuri.dar.ma spal regulat pe fata.si. mi, au mai trecut.inainte aveaam o groaza