| pynnk a întrebat:

Cum scap de tenul gras si uleios? crying

9 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Retinoizi administrati sistematic :->

| danielaxyz a răspuns:

Masca cu argila

| unknownn a răspuns:

O iei mai usor cu shaorma.

| DonMecanico a răspuns (pentru unknownn):

Lol. cine ti-a spus tie asta baiete? n-are nici-o treaba shaorma cu tenul ei rolling on the floor, esti in a 2-a lume.

| unknownn a răspuns (pentru DonMecanico):

Nu ca eu am scris shaorma ca sa imi dea reteta de la shaorma ca as manca o shaorma :X

| mixxjim a răspuns:

Mergi la un medic, iti faci niste analize (foarte probabil ca ai colesterolul mare), poate fi si o problema hormonala, pielea e oglinda starii de sanatate interioare. poate fi si de la ficat, deci mergi la un doctor si pana ajungi la medic usor regim, fara grasimi, fara oua, fara cola si altele asemanatoare, fara ciocolata si alte dulciuri cu ciocolata.

| NbhdDaughter a răspuns:

Incearca asta, la mine a mers. Spala-te pe fata cu apa calda, din ce in ce mai calda.Cand simti ca nu mai suporti, da repede pe apa rece si asteapta sa se raceasca foarte mult, iar apoi dati pe fata cu ea de cateva ori.Astfel se produce un efect greu de explicat, si scapi de sebum.Cantitatea de sebum produsa de glandele sebacee scade radical.La mine chiar a mers.Bafta si tie! :*

| Meeela a răspuns:

Pai. exista in cataloagele avon creme speciale pentru asa ceva. sper sa te ajute