| Anonima123456dd11 a întrebat:

Cum se fac semnele acelea pe gât? Cine poate sa-mi explice? Ce semnifica ele?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce semne vorbesti? Tatuaje?

| TroubleInParadise a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca zice de vanataile alea pe gat de exemplu o fata musca un baiat de gat din dragoste..cica si romane cu niste semne

| anamariarot a răspuns:

Nu semnifică nimic. Poate doar o dorință a adolescenților de a arăta că au făcut sex.
A fost un caz acum câțiva ani prin SUA unde o persoană căreia i s-au făcut semne de genul a dezvoltat un cheag de sânge care i-a migrat spre creier, a făcut accident vascular cerebral și a murit.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu semnifică nimic concret şi nu e sănătos pentru persoana careia i se fac.

| theillusoryman a răspuns:

Vino pe la mine si am să-ți arăt eu cum se fac semnele alea.

| ARar2805 a răspuns:

Semnifica un fel de iubire combinata cu sexualitate. Dar nu neaparat ceva. Se fac daca te saruti in zona aia. Se numesc hickie. Dar nu sarutul le face sa apara. Daca sorbi cat de tare poti pentru cel putin 10 secunde din zona in care saruti se creeaza un fel de vacuum si sangele incepe sa vina spre suprafata. Dar nu e sanatos.