| Bubbles_8156 a întrebat:

Cum se foloseste uleiul de richin? big grin

1 răspuns:
| emilia a răspuns:

Incalzeste jumatate de cescuta de ulei de ricin, aplica-l pe parul ud si maseaza scalpul pentru cateva minute. Ia apoi un pieptene cu dintii rari si trece-l prin par de cateva ori. Inmoaie un prosop in apa calda, stoarce-l si inveleste-ti parul cu el. Dupa 15 minute spala-ti parul cu sampon pentru a indeparta uleiul. Vei obtine un par matasos si stralucitor. In plus, uleiul de ricin iti va hrani scalpul indepartand matreata si ajutand parul sa creasca.
Mai poti sa il aplici pe par, sau gene lasindu-l o bucata buna de vreme si apoi te speli.
Daca il folosesti pentru par adauga si un galbenus de ou.
Mult succes *.